Izolacja z wełny mineralnej – zalety

Wełna mineralna jest popularnym materiałem izolacyjnym stosowanym ze względu na swoje liczne zalety. Jeśli zastanawiasz się nad domem z taką izolacją koniecznie przeczytaj!

Wymarzony dom vs Faktyczne potrzeby i koszty budowy cz. 2

Chcesz świadomie analizować projekty, zarówno pod względem praktycznym, jak i finansowym i od początku dobrze zaplanować budowę? Sprawdź, jakie elementy domu wpływają na koszty budowy i czy stać Cię na to, o czym myślisz.

Wymarzony dom vs Faktyczne potrzeby i koszty budowy cz. 1

Czy wiesz, że Twój gust ma zasadniczy wpływ na budżet budowy domu? Co więcej, różnice w kosztach budowy domu o tej samej powierzchni, ale z innymi rozwiązaniami architektonicznymi mogą sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych! Sprawdź, co powinieneś wiedzieć.

Kupno działki – na co zwrócić uwagę szukając działki pod budowę domu?

Zanim zdecydujesz się kupić działkę upewnij się, że będziesz mógł zbudować na niej dom, o którym marzysz. Jakie pytania zadać przed podpisaniem umowy na zakup działki?

Role na budowie, czyli kogo zatrudnić i dlaczego?

Czy wiesz, kogo musisz zatrudnić na swojej budowie i w jakim celu? Jakie obowiązki ma Kierownik budowy, a jakie Inspektor Nadzoru? Dowiedz się więcej!

Budowa domu krok po kroku cz. 4: Budujemy dom, czyli montaż dzień po dniu

Budowa domu prefabrykowanego czy domu modułowego to tak naprawdę montaż budynku, który na Twoją działkę przyjedzie jako gotowy dom z fabryki.

Budowa domu krok po kroku cz. 3: Rozpoczęcie budowy

Każdy etap budowy domu to wyzwanie, szczególnie gdy jest to pierwsza budowa w Twoim życiu. Zakładamy, że proces formalny jest już za Tobą i udało Ci się sprawnie przedrzeć przez meandry zawiłego systemu. Masz już prawomocne Pozwolenie na Budowę wraz ze zgłoszeniem rozpoczęcia budowy i zarejestrowanym dziennikiem budowy – zaczynamy budowę w praktyce!

Budowa domu krok po kroku cz. 2: Formalności, czyli kompletowanie niezbędnej dokumentacji

Wybrałeś projekt domu i wykonawcę, podpisałeś umowę na budowę domu, a więc czas na kolejny krok: formalności. Z tego artykułu dowiesz się, jakie obowiązki spoczywają na Tobie i jak krok po kroku przejść przez formalny proces przygotowania do budowy.

Budowa domu krok po kroku cz. 1: Idealny projekt w niskiej cenie

Zaczynasz marzyć o własnym domu? Przeglądasz strony internetowe w poszukiwaniu gotowych projektów i inspiracji, rozsyłasz dziesiątki maili z prośbą o wycenę budowy? Ten artykuł jest dla Ciebie! Dowiedz się, na co musisz zwrócić uwagę wybierając projekt i analizując oferty wykonawców.