Nowa hybryda budowlana czyli prefabrykacja i system gospodarczy – doskonałe rozwiązanie na oszczędności podczas budowy domu.

 

Tradycyjna budowa domu systemem gospodarczym polega zazwyczaj na tym, że inwestor samodzielnie organizuje i zarządza procesem budowy. Nie uwzględnia korzystania z usług generalnego wykonawcy. W praktyce oznacza to, że inwestor jest odpowiedzialny za organizacje i podejmuje wszelkie decyzje dotyczące zakupu materiałów, wynajmu ekip budowlanych oraz nadzoruje postępy prac budowlanych. Dzięki temu system gospodarczy daje inwestorowi pełną kontrolę nad kosztami oraz procesem budowy i możliwość zaangażowania się w cały proces.
Należy jednak pamiętać, że budowa domu systemem gospodarczym wymaga zaangażowania znacznej ilości czasu i wiedzy, dlatego odpowiednie przygotowanie i planowanie są kluczowe dla sukcesu takiej inwestycji.Domy prefabrykowane są z kolei budynkami, które są w całości lub częściowo zbudowane w fabryce w kontrolowanych warunkach. Następnie transportowane są na miejsce budowy i tam montowane. Ta metoda jest nieporównywalnie szybsza i co za tym idzie bardziej ekonomiczna.
Co ciekawe nowoczesne domy prefabrykowane znakomicie mogą łączyć się z budową w systemie gospodarczym.
Niewiele osób bowiem wie, że w tej technologii można wykonać tylko część prac – np. sam stan surowy zamknięty budynku. Takie rozwiązanie zdejmuje bowiem z inwestora najtrudniejszą i najbardziej czasochłonną część budowy. Inwestor nadal w pełni może kontrolować koszty i tempo pozostałych do wykonania etapów budowy. Dodatkowo elementy domu prefabrykowanego od początku są dokładnie wyliczone zatem inwestor ma też bezpieczeństwo, że przeznaczony na budowę domu budżet zostanie nienaruszony.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub potrzebujesz wsparcia – skontaktuj się z nami!

Obserwuj nas