Kominek w domu szkieletowym prefabrykowanym – czy to możliwe?

 

Wielu inwestorów zastanawia się czy w nowoczesnych, energooszczędnych domach prefabrykowanych można w ogóle zainstalować kominek?

Pomijamy w tym wpisie rozważania dotyczące zasadności tego rozwiązania. Wiemy bowiem, że wśród naszych klientów są osoby, które nie wyobrażają siebie po prostu domu bez kominka.

I dla tych właśnie Klientów wiadomość jest bardzo dobra – tak, jest to możliwe do zrealizowania. Jednak ze względu na szczelność budynku oraz infrastrukturę techniczną trzeba to dobrze zaplanować.

 

Kominek w energooszczędnym domu z rekuperacją powinien być zaprojektowany tak, aby nie zaburzał efektywności systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Najlepiej jest wybrać kominek z zamkniętą komorą spalania, który będzie posiadał wysoką sprawność energetyczną oraz niskie emisje zanieczyszczeń.

Unikniemy dzięki temu strat ciepła i zapewniamy odpowiednią jakość powietrza w pomieszczeniu.

Dodatkowo, warto zainstalować system regulacji spalania, który umożliwi kontrolę nad ilością dostarczanego ciepła do pomieszczenia.

 

Kominek w energooszczędnym domu z rekuperacją powinien być nowoczesny, efektywny energetycznie, dobrze umiejscowiony oraz zintegrowany z resztą systemów domowych.

Takie podejście do tematu kominka spowoduje, że będziemy mogli cieszyć się jego ciepłem i atmosferą jednocześnie dbając o efektywne wykorzystanie energii w naszym domu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub potrzebujesz wsparcia – skontaktuj się z nami!

Obserwuj nas